Jedinečné 4 dohodyFantastic 4 Agreements by Jaroslav Dusek

Posted on 2.10.2013 in Uncategorized by MJ

Tisková zpráva

NENÍ TICHO JAKO TICHO

Jedinečné 4 dohody

Praha, 2. 10. 2013 – Poslední zářijový týden proběhl v ČR Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Do projektu občanského sdružení ORBI PONTES se zapojila řada partnerů, kteří prostřednictvím kulturních a vzdělávacích programů upozorňují na svět ticha, na problémy a komunikační bariéry osob se sluchovým postižením. Rozmanité akce se konaly po celé ČR – v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Liberci, Karlových Varech, Kurdějově, Karviné, Hradci Králové, ve Zlínském kraji: Kroměříži, Valašském Meziříčí, Uherském Hradišti ….

Týden komunikace osob se sluchovým postižením vyvrcholil v neděli 29.9.2013 divadelním představením „Čtyři dohody – kniha moudrosti starých toltéků“ v Klubu Lávka v Praze.
IHAW – a week for everybody! During this week hearing and heard of hearing people could meet together and enjoy different cultural and educational events. We are happy that IHAW was official finished by a beautiful performence of Jaroslav Dusek in Four Agreements.
V hlavní roli tohoto divadelního představení je Jaroslav Dušek, spoluúčinkují: Alan Vitouš a Pjér La Š´éz. Čtyři dohody založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Jde o první představení, které bylo tlumočeno do českého znakového jazyka a zároveň simultánně přepisováno do češtiny. Tlumočily Kateřina Červinková Houšková a Naďa Hynková Dingová z České komory tlumočníků znakového jazyka. Simultánně přepisovaly Simona Sedmihorská a Nikola Gronesová z Centra zprostředkování simultánního přepisu České unie neslyšících.

Jde o jedinečný způsob jak lidem se sluchovým postižením zprostředkovat nevšední zážitek. Věříme, že nezůstane pouze u tohoto představení a jak simultánní přepis tak tlumočení do znakového jazyka se stanou běžnou součástí společenských a kulturních akcí.

Záštitu nad druhým ročníkem projektu Týden komunikace osob se sluchovým postižením převzali paní senátorka Daniela Filipiová; MUDr. Milan Cabrnoch, poslanec Evropského parlamentu; Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje; Mgr. Petr Tulpa za Liberecký kraj; Mgr. Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje; MUDr. Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina; Mgr. Ivan Kabický za hl. m. Praha; Ing. Pavel Šotola za Pardubický kraj; Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. – exministr zdravotnictví ČR; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy; Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR; JUDr. Michal Hašek za Jihomoravský kraj; RSDr. Stanislav Rybák za kraj Ústí nad Labem.

Comments on 'Jedinečné 4 dohodyFantastic 4 Agreements by Jaroslav Dusek' (0)

Comments are closed.