Literární soutěž Internet a můj handicap

Posted on 15.1.2016 in Uncategorized by MJ

Zvítězí konečně autor se sluchovým postižením?

Jedenáct uplynulých ročníků literární soutěže Internet a můj handicap přineslo jedenáct vítězů. Ani jednou se jím nestal autor se sluchovým postižením. Nejčastěji stanuli na prvním místě nevidomí soutěžící a vozíčkáři. Jak dopadne 12. ročník, který vyhlásilo BMI sdružení? Zvítězí konečně příběh o tom, jak internet nebo telefon pomáhají člověku se sluchovým postižením?

Výsledky se dozvíme tradičně na konferenci INSPO. Její už 16. ročník se uskuteční v sobotu 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha. Na vítěze čeká stejně jako posledně cena 7000 korun. Musí však svůj soutěžní příspěvek poslat do uzávěrky 8. února 2016.

Kritéria literární soutěže najdou zájemci na www.inspo.cz. Zde bude také v lednu zveřejněn program konference a začne registrace účastníků.

Již teď je jisté, že opět bude ve všech třech jednacích sálech zajištěno tlumočení do znakového jazyka i simultánní přepis. Ten se bude nejen promítat na plátno, ale také přenášet na tablety, které budou připraveny k zapůjčení. Jedna ze tří odpoledních sekcí bude opět zaměřena na technologie pro osoby se sluchovým postižením.

Pokud se někdo nebude moci konference zúčastnit, může se na přednášky podívat později, protože Středisko Teiresiás pořídí ze všech videozáznamy. A to tak, že budou obsahovat pohled na plátno, v menších oknech na řečníka a na tlumočníka a navíc ještě titulky. Jak takový videozáznam vypadá, se může každý přesvědčit již teď na stránce konference (www.inspo.cz), kde jsou záznamy z minulých ročníků.

Jaroslav Winter

Comments on 'Literární soutěž Internet a můj handicap' (0)

Comments are closed.