Podporujeme Equal Pay Day We support Equal Pay Day

Posted on 22.4.2014 in Uncategorized by madmin

25.4. 2014 se uskuteční v rámci Equal Pay Day Konference úspěšných žen.

Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů je celosvětovou akcí s dlouholetou tradicí, které se pravidelně účastní kolem tisícovky žen. V České republice se bude konat již popáté, a to 25. 4. 2014 v Clarion Congress Hotel Prague. Akce je výjimečná tím, že úspěšné manažerky a podnikatelky nezištně a zdarma předávají celý den své zkušenosti ostatním ženám.
April 25, 2014  – 5th conference of successful women that supports an international Equal Pay Day.
Tato výměna zkušeností, která se stala nedílnou součástí akce Equal Pay day, probíhá u kulatých stolů a je určena pro všechny aktivní ženy bez rozdílu věku (včetně studentek), které chtějí na sobě pracovat a sdílet svoje znalosti a zkušenosti s ostatními ženami – tj. chtějí být úspěšnými ženami.

Stejně jako v loňských ročnících se na akci podílí mnoho atraktivních osobností – například Margareta Křížová, známá česká investorka a účastnice pořadu „Den D“, Rostya Gordon-Smith, jedna ze světově nejuznávanějších HR manažerek, Jitka Sedláčková, herečka a koučka rétoriky, Lucie Borhyová, moderátorka TV Nova a mnoho dalších velmi zajímavých žen.

Ženy V České republice berou za stejnou práci o 22 % méně než muži, což nás řadí na jedno z posledních míst v Evropě. O tom, že se skutečně jedná o významný společenský problém, svědčí i to, že akci podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

 „Jsme rády, že akci navštěvují stovky účastníků, jelikož jejím cílem je na tuto situaci upozornit a vyvolat veřejnou diskuzi nad příčinami tak velkého rozdílu mezi platy právě v ČR, dát prostor pro výměnu zkušeností mezi firmami a také vytvořit příležitost pro vzájemnou podporu žen a jejich motivaci k dalšímu osobnímu rozvoji,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka organizace Business and Professional Women Praha II., a dodává: Svůj život máme ve svých rukou, dosáhněme svých snů a buďme samy sebou.“

Další informace můžete průběžně získávat na www.equalpayday.cz nebo https://www.facebook.com/equal.pay.day.czech

Pořadatel akce:

Pořadatelem akce Equal Pay Day je nezisková organizace Business & Professional Women Praha II (BPW), která formou mentoringu, vzdělávání a networkingu pomáhá rozvíjet profesní potenciál žen podnikatelek a manažerek na všech úrovních a podporuje jejich ekonomickou nezávislost. Business & Professional Women Praha II je samostatným klubem celosvětové organizace Business & Professional Women International, která byla založena už ve 30. letech minulého století a znovuobnovená v roce 1951. V současnosti existuje ve více než 90 zemích na celém světě a má své zastoupení v OSN a v Radě Evropy.

Comments on 'Podporujeme Equal Pay Day We support Equal Pay Day ' (0)

Comments are closed.