Doporučujeme

Posted by madmin

KONCERT PRO UŠI

Zažili jste simultánní přepis, tlumočení do znakového jazyka, umělecké tlumočení?? Víte jaký je mezi nimi rozdíl a proč služby používat? Přijďte v neděli 25. září 2016 na KONCERT PRO UŠI a uvidíte!

Na koncertu zažijete simultánní přepis mluveného a „zpívaného“ slova, tlumočení moderátora do znakového jazyka a umělecké tlumočení hudby. Před koncertem budete mít možnost seznámit se s partnery koncertu a získat zajímavé informace u stánků partnerů.

Výtěžek z koncertu věnujeme právě na tlumočnické služby.

Těšíme se na Vás!

—–

V rámci TKOSP 2014 jsme byli pozváni do TV Óčko společně s tlumočnicí Naďou Hynkovou Dingovou a Pepou Bovkunem. Rozhovor nejen na téma TKOSP (Týdne komunikace osob se sluchovým postižením) je plný informací pro slyšící jako např. kolik je znakových jazyků, existuje-li dialekt a jaký znak je pro politika Paroubka nebo Klause.  Rozhovor naleznete na: http://ocko.tv/video/tyden-komunikace-poznej-politika-ve-znakovem-jazyce-16209/

—-

Nejlevnější baterie do sluchadel a další technické pomůcky pro osoby se sluchovým postižením nabízí společnost Sound Power. Nabídku společnosti naleznete na http://www.slysetvic.cz/.

—–

Rádi bychom poděkovali a doporučili grafičku Lucii Dlauha, která nám připravovala podobu plakátů, letáků a bannerů k TKOSP.

Zároveň děkujeme Bohunce Třešňákové (www.bohunka.cz), která nám vypomohla s grafickou úpravou webové stránky k soutěži.

—–

Už jste si objednali časopis GONG?

Časopis GONG vychází od čísla 3/2013 celobarevně! Je to historicky úplně poprvé a od redakce je to pro časopis opožděný dárek k jeho loňským 40. narozeninám. Více informací získáte ZDE 🙂

—–

Tomáš Gayer – nám poskytuje ilustrace k jednotlivým našim činnostem. Moc mu za to děkujeme a doporučujeme jeho netradiční blog na iDNES.cz http://gayer.blog.idnes.cz/.

—–

blog.idnes.cz zřídili jsme skupinový BLOG pod názvem Ztlumeno.

—–

Projekt chodicilide.cz přispívá k zakořenění nového postoje veřejnosti vůči lidem se zdravotním postižením, a to prostřednictvím budování komunikační platformy mezi lidmi se zdravotním postižením a bez zdravotního postižení. Komunikační platforma slouží k tomu, aby lidé věděli, jak vzájemně komunikovat, kde najít informace o vhodné komunikaci a jak si vzájemně vhodně pomáhat.

Doporučujeme „Desatero pro komunikaci s lidmi se sluchovým postižením“ a video uveřejněné na www.chodicilide.cz

—–

Brýle pro Vaše uši – Zkušenosti z profesionální zvukové techniky největšího výrobce sluchátek pomáhají
nedoslýchavým; Podrobnosti naleznete ZDE

—–

MŮŽEŠ 5/2012; www.muzes.cz

Květnové vydání časopisu MŮŽEŠ bylo věnováno problematice neslyšících a sluchově postižených osob.

Rozhovor s panem doc. Ing. Jaroslavem Hrubým, CSc. udeřejněný pod názvem Světu ticha nerozumíme naleznete ZDE

—–

Desatero komunikace s osobami s sluchovým postižením

Desatero omylů

Deaf Aotearoa New Zealand

International Week of the Deaf 2012Deaf Aotearoa New Zealand

International Week of the Deaf 2012