Masáže ve školách? Ano! Massages in Schools? Yes!

Posted on 17.11.2014 in Uncategorized by madmin

Speciální projekt nabízený mateřským a základním školám (nejen) pro děti se sluchovým postižením? Ano. Začali jsme spolupracovat s instruktorkou masáží pro děti Jitkou Chrtkovou. O co se jedná?

Mezinárodní projekt se jmenuje Massage in Schools Programme (MISP) – Masáže ve školním programu. Jedná se o program, který dává dětem šanci
Massage in Schools Programme (MISP) is a unique international project for children and we are happy to introduce it to you and to recommend to schools not only for deaf and hard of hearing children.

The programme was started by Miou Elmsäter (Switzerland) and Sylvia Hetu (Canada) in 2000.  Children age of 4-12 learn how to give a head, shoulders, back or hands massage to another child.
zažít láskyplný a pečující dotek ve školách a zařízeních pro děti. Program MISP byl založen v roce 2000 Miou Elmsäter ze Švédska a Sylvií Hetu z Kanady a je určený pro děti ve věku 4-12 let. Děti se masírují navzájem mezi sebou ve svém běžném oblečení v oblasti hlavy, ramen, rukou a zad. Dospělí děti nemasírují, vždy se jedná o kontakt dítě-dítě.

Mezinárodně certifikovaný Instruktor MISP naučí děti (a jejich učitele či rodiče) jednoduchou masážní sestavu, která je stejná ve všech 38 zemích světa, kde program působí. Děti jsou uvolněnější, mají pozitivní přístup k učení a déle se soustředí. Děti s tendencí k vyčleňování se z kolektivu (např. kvůli zdravotnímu handicapu) se do něj snadněji zapojují. Zvyšuje se jejich sebevědomí, respektují více samy sebe i ostatní a dochází ke snížení šikany.

Pro bližší informace kontaktujte přímo MISP instruktorku Jitku Chrtkovou, která vyučuje program MISP v ČR i zahraničí. Tel.: + 420 774 92 88 81, e-mail: jchrtkova@email.cz .

Více o programu MISP naleznete také na www.gong.cz a www.misa-cz.com.
A certified MISP instructor  teaches children (and their teachers and parents) a simple massage system which is the same in all 38 countries all over the world. Children are more relaxed, they have a positive approach to their studies, their concentration is better. The programme also helps to children with any handicap to join the class more easily.

More information please ask by Jitka Chrtkova MISP international instructor: Tel.: + 420 774 92 88 81, e-mail: jchrtkova@email.cz .

More on the MISP Programme www.misa-cz.com.

Comments on 'Masáže ve školách? Ano! Massages in Schools? Yes!' (0)

Comments are closed.