Průkopnická prohlídka Botanické zahrady se simultánním přepisemSpecial Guided Tour in Troja Botanic Garden

Posted on 15.8.2013 in TKOSP,TKOSP 2013,Uncategorized by madmin

Ačkoli se Týden komunikace osob se sluchovým postižením uskuteční až na konci září, rozhodli jsme se s našimi partnery, Transkriptem on-line a Botanickou zahradou, nabídnout speciální prohlídky už v srpnu.

Ve středu 14.8. jsme vyrazili na historicky první prohlídku Botanické zahrady s přepisem on-line. S účastníky i s průvodkyní Zuzanou Švábenskou jsme se setkali ve skleníku Fata Morgana. Připravili jsme tablety, spojili se s přepisovatelem Martinem Čížkem a vyrazili jsme na prohlídku. Strávili jsme celkem 2,5 hodiny prohlídkou skleníku, části venkovní expozice kolem vinice sv. Kláry a nádherné japonské zahrady.

Tablety a přepis fungovaly výborně. Občas se text na displeji zastavil, ale to bylo dáno silou signálu. Jinak si účastníci pochvalovali možnosti během přepisu: měnit velikost písma, měnit  barvy displeje a písma, artikulaci průvodkyně.

Průvodkyně Zuzka byla profesionálkou tělem i duší. Velice rychle se adaptovala na novou situaci, kdy musela mluvit jiným tempem než obvykle, držet mikrofon a zároveň kontrolovat, jak se objevuje text účastníkům na displeji a zda pozorují to, co ukazuje.

Bylo to moc příjemné odpoledne a my se těšíme na další setkání v Botanické zahradě, která se uskuteční:

22.9. od 14h (neděle), 24.9. od 17h (úterý), 26.9. od 17h (čtvrtek), 29.9.od 14h (neděle)

DĚKUJEME tímto firmě VODAFONE, která nám věnovala 4 tablety. I díky věnovaným tabletům se komentované prohlídky mohou konat.

Článek pana Jaroslava Wintera o prohlídce z pohledu účastníka naleznete na helpnet.cz. Jak to viděl Ladislav Kratochvíl alias Kráťa naleznete na jeho blogu iDNES.cz. No a ZDE je krátká ochutnávka s pozvánkou na září.

 

Comments on 'Průkopnická prohlídka Botanické zahrady se simultánním přepisemSpecial Guided Tour in Troja Botanic Garden' (0)

Comments are closed.