Setkávání českých neslyšících s americkými studenty MBAMeetings of Czech Deaf with American MBA students

Posted on 7.11.2014 in Uncategorized by madmin

V březnu 2014 jsme zahájilimezinárodní spolupráci se společností International Study Programs s.r.o. (IPS). Do dnešního dne ORBI PONTES a ISP společně zorganizovaly 5 setkání pro 160 amerických studentů MBA. První setkání se studenty proběhlo v jednom z pražských hotelů, následná setkání už byla zaměřená na to, aby se studenti setkali s prostředím neslyšících v ČR a s českými zástupci, kteří mají osobní zkušenosti se sluchovým postižením a mohou tak předat studentům autentickou zkušenost.
In March ORBI PONTES started an international cooperation with a company International Study Programs s.r.o. (IPS). Since then ORBI PONTES and ISP have organised  together 5 meetings for 160 American MBA students from Tennessee, Texas, Palm Beach, Philadelphia and Illinois .

A tak v květnu proběhlo setkání paní Emílie Mrzílkové, dlouholeté tlumočnice a učitelky ČZJ v ALDEA vzdělávací agentuře se 34 studenty a 3 zástupci univerzity Palm Beach Atlantic (USA). Druhé setkání v květnu a dvě setkání v srpnu a září proběhla v Tiché kavárně za účasti paní Mrzílkové, pana Václava Ptáčka, Tomáše Jelínka, Marie Pangrácové a dalších neslyšících. Při srpnovém a zářijovém setkání se studenti z texaské A & M University a Lipscomb University v Tennessee rozhodli podpořit Tichou kavárnu nejen fyzickou výpomocí ale také finančně.

Jsme moc rádi, že se nám podařilo společně s ISP a studenty podpořit Tichou kavárnu a rádi bychom v roce 2015 představili studentům i jiné organizace poskytující služby osobám se sluchovým postižením. Máte-li zájem o představení Vaší organizace, kontaktujte nás na info@orbipontes.cz.
Students met different well-known representatives from the community of the Deaf as e.x.  Mrs. Emilie Mrzilkova, a long-time Czech Sign language interpreter and CSL teacher in ALDEA, Mr. Vaclav Ptacek – CSL teacher and a long-time fighter for the Deaf rights, Tomas Jelinek, Marie Pangracova and the others.

We are really happy that together with ISP and the students we could support financially Silent Café. In 2015 we would like to introduce and support other organisations helping the Deaf and Hard of Hearing. In case you would be interested to introduce your own organisation and your activities, contact us on info@orbipontes.cz.

Comments on 'Setkávání českých neslyšících s americkými studenty MBAMeetings of Czech Deaf with American MBA students' (0)

Comments are closed.