Toulcův dvůr – nový partner s přírůstkemToulcuv Court – new partner of IHAW

Posted on 17.7.2013 in Uncategorized by madmin

Toulcův dvůr (TD) se stal novým partnerem Týdne komunikace (TKOSP). Společně s Českou komorou tlumočníků do znakového jazyka v září uspořádá tlumočené přednášky pro maminky s dětmi .

V této době TD slaví nový přírůstek – narodilo se vzácné telátko. Tak neváhejte a přijďte se na něj podívat. Proč? Čtěte dále:

Toulcuv Court (TC) has become a partner of Impaired Hearing Awareness Week (IHAW). Together with Czech Chamber of SL Interpreters is going to organize seminars for deaf mums and kids.

Today TC celebrates a new born calf. More information you may find on the website of TC. You can also come and visit little calf girl whose name is going to start with G.


NA TOULCOVĚ DVOŘE SE NARODILO VZÁCNÉ TELÁTKO

Na Toulcově dvoře slavíme v těchto dnech velkou událost. Krávě Jitce se narodilo již sedmé telátko. Je to holčička, a protože je v pořadí sedmá, její jméno bude začínat na písmeno G. Návštěvníci Toulcova dvora ho s největší pravděpodobností uvidí vesele skotačit na pastvě se starší sestrou Fidorkou za bedlivého dozoru své maminky. Maminka Jitka ze svého potomka prakticky nespustí oči a hlídá si svůj malý poklad „jako oko v hlavě“.

 „Narozené tele patří ke starému původnímu plemeni česká červinka. Jde o opravdový unikát, protože čistokrevných krav českých červinek je jako šafránu a v současné době jich je na světě chováno necelých sto kusů. Jedná se o plemeno přímo ohrožené vyhubením.  Na světě jich je méně než goril nebo nosorožců černých, říká Lenka Skoupá předsedkyně správní rady.

Narozené tele váží necelých třicet kilogramů a s matkou bude zůstávat minimálně do 6 měsíců věku. Pak bude odcházet do dobrých a zkušených rukou a stane se důležitým jedincem pro zachování tohoto výjimečného plemene. V té době už telátko nebude žádný drobeček,200 kilogramůživé váhy a už se umí i ve stádu řádně prosadit. Naše telata jsou ale vždy dobře socializovaná, nejraději mají podrbání na bradě a na zádech.

 Na Toulcově dvoře probíhá projekt „Noemova archa“. Proč právě „Noemova archa“? Tak jako kdysi Noe i my zachraňujeme zvířata před vyhynutím. Vytvořili jsme expozici původních českých plemen. Na našem statku žijí česká plemena drůbeže, králíků, koz, ovcí, prasete, skotu a koní. Projekt „Noemova archa“ je v rámci ČR jedinečný. Nikde jinde nenaleznete soustředěno tolik druhů českých plemen hospodářských zvířat. Původní česká plemena hospodářských zvířat mizí a s nimi se nenávratně ztrácí i jejich genofond. Jsou postupně nahrazována vysokoužitkovými kříženci, kteří lépe snášejí stres a velkovýrobní technologie.  Přitom patří k českým památkám.

V rámci projektu “ Praktická environmentální osvěta široké veřejnosti v Informačním centru Toulcova dvora“ jsme vytvořili i nový prohlídkový okruh “Život na statku”. Návštěvníci se během prohlídky dozvědí od průvodce zajímavé informace ze života našich zvířat a zároveň se naučí číst v etiketách potravin. Na prohlídku je nutné se registrovat na www.toulcuvdvur.cz. Nemáte na víkend s dětmi, nebo s kamarády žádný program? K návštěvě Toulcova dvora je určitě nebudete muset ani moc přemlouvat….

Eva Spálenská – koordinátor PR

tel.: +420 773 600 092

e-mail: media@toulcuvdvur.cz

url: http://toulcuvdvur.cz

Comments on 'Toulcův dvůr – nový partner s přírůstkemToulcuv Court – new partner of IHAW' (0)

Comments are closed.